Ziraat Bankası Emekli Kredileri

Ziraat Bankası Emekli Kredileri

Ziraat Bankası Emekli Kredileri

Emekli olan kişilerin, emekli maaşlarını Ziraat Bankasından almak isteyen veya alan kişilerin SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığına sahip kişilerin 75 yaş üstünde kredi çekme imkanları yoktur. Maksimum yaş sınırı 75’dir. Yazımızın devamında maaşınızın kaç katı kadar kredi alabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankasından Emekli Maaşı Alanlara Kredi

Ziraat Bankası emeklilere özel kredi imkanları sağlamaktadır. Emeklilere çok değer veren Ziraat Bankası bir devlet bankasıdır. Emekli maaşı verme işlemini de yapmaktadır. Türkiye’nin en çok müşterisi ve kullanıcısı olan bankalardan biri Ziraat Bankası bütün finansal işlemlerde belirli bir seviyeye gelmiştir. Uzun zamandır bu bankayla müşterilerin talepleri ve istekleri karşılanmaktadır. Bu zamana kadar kazandırdığı güven ve işlem kolaylıklarıyla ön plana çıkmış olan bir bankadır. Aynı zamanda emekli maaşını kendisine aktaran ve kendisinden emekli maaşı alan kişilerin çeşitli kredi kampanyalarından faydalanmasını sağlamaktadır. Emekli olan kişilerin gelirleri sabit ve düzenli bir maaş aldıkları da aşikardır. Bu düzenli gelire göre kredi imkanları emeklilere sunulmaktadır. 2000 TL maaş alan birinin aylık ödemesi maksimum 1300 TL olabilmektedir. En fazla %70’i kadar aylık ödeme alınmaktadır. Bu durumla birlikte hem banka kendini garantiye almış hem de emekli kişiye ödeme kolaylığı sağlar. Ömür boyu sabit geliri olan emeklilere çeşitli kredi fırsatları verilmektedir. Emekli kişi ne emeklisi olursa olsun emekli maaşını Ziraat Bankasına taşıdığında hesap ücreti ödemez.

Emekli Maaşından Kredi Çekme

Emekli zamanlarına göre krediye veya paraya ihtiyacınız olabilir. Emekli maaşınıza göre sizin için kredi hesaplanması gereklidir. Maksimum ve minimum tutarlar sizlere bildirilecektir. Bu durumdan sonra vadeler ve aylık ödeyeceğiniz taksitleri belirlenecektir. Buna göre uygun koşullar ve belgeler sağlandığında ayrıca da istediğiniz miktarlara yaklaştığınızda belgeleri ve evrakları tamamlayarak bu krediden faydalanabilirsiniz. Bankalar sizden emekli maaşınızı taahhüt etmenizi isteyeceklerdir. Her ay düzenli olarak yatmakta olan emekli maaşları, emekli olan kişilerin hayatı boyunca devam edecektir. Bu sebepten dolayı bankalar emekli kişilere kredi imkanları vermekten çekinmezler. Emekli maaşının bir kısmını direk krediye ödeyerek bu krediden emekliler faydalanabilmektedir. Kişinin aylık net gelirine göre farklılık gösterebilen kredi fırsatları sunulmaktadır. Kredi taksitlerinizi maaş giriş çıkış zamanına göre ayarlarlar.

Ziraat Bankası Emekli Kredi Çekme Şartları

Emekli Maaşının 10 Katı Kredi

Emekli vatandaşlar maaşlarının 10 katı kadar kredi kullanabilmektedir. Bu demek oluyor ki 2.000 TL maaş alan bir emekli 20.000 TL kredi çekebilmektedir. Tabi ki bu kredi fırsatını herkese veremezler. Bu krediler için belirli şart ve koşulları yerine getirmeniz gerekiyor. İşte emekli maaşının 10 katı kadar kredi için gerekenler;

 • Öncelik olarak bu kişilerin başka hiçbir bankaya borcu olmaması gereklidir.
 • Emekli kişinin sicili temiz olması gereklidir.
 • Bankadan bankaya kredi verme yaşı değişir. Bu konuda bazı bankalar insaniyet gösterebilmektedir. Yaş sınırına uyulması gereklidir.
 • Aylık ödenecek olan miktar, emekli kişinin aylık gelirinin maksimum %70’i kadar olabilmektedir.

Emekli Maaşının 3 Katı Kredi Kampanyası

Artık emeklilerin ihtiyaçlarının daha çabuk karşılanabilmesi için avans çekme avantajları olacaktır. Emekli kişi aylık maaşının 3 katı kadar avans para isteyebilecektir. Bu avansın maksimum vadesi 36 aydır. 36 aya kadar fiyatlandırma ve taksitlendirmeyle bu avansı değerlendirebilirsiniz. Bu durumu açıklamak gerekirse 1500 TL maaş alan bir emekli 4500 TL avans çekebilecektir. Bunun ödemelerini 12 ay, 24 ay, 36 ay taksit yapabilmekteler. Bu avansın ödemeleri emekli maaşından kesilecektir. İlk defa emekli olan kişilerin emekli maaşından fazlasına ihtiyacı olma durumunda bu avansa başvurabilmektedirler.

Emekli Maaşının 3 Katı Kredi Ödeme Şekilleri

Ekonomide yaşanan sıkıntılarla kamu bankaları gelen olarak emeklileri faizli krediye iteceklerdir. Ancak bunun gibi durumlarda da ayakta kalan, finansal açıdan düşmeyen Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi güçlü bankalar 12 ay ertelemeli ve faizsiz kredi imkânı sunmaktadır. Bu kredinin en üst limiti olarak maaşın 10 katı kadarı istenebilmektedir. İstediğiniz durumlarda daha da düşük avanslardan yararlanabilmektesiniz. Bunlarla birlikte ödeme olarak maaştan aylık kesintiler olacaktır. Ödemeler maaştan direk olarak alınmakta ve her ay düzenli şekilde yapılmaktadır. Yaz zamanı geldi ve emekliler tatile çıkmak, biraz kafa dağıtmak amaçlı paraya ihtiyacı olabilmektedir. Bu avans için maaşlarını aldıkları kuruma başvurabilir, gerekli işlemler sonucu avansa ulaşabilmektedir. Öncelik olarak emekli maaşınızı aldığınız bankayla görüşürseniz size daha uygun ve daha avantajlı kampanyalar sunabilmektedir.

Ziraat Bankası Emekli Kredi Başvurusu

 • Bunun için öncelik olarak emekli maaşınızı Ziraat Bankası’na taşımalısınız.
 • Emekli maaşınızı aldığı banka olduğu için size çeşitli fırsatlar sunulacaktır.
 • Emeklilik belgenizi yanınızda bulundurun.
 • C. kimlik belgeniz yanınızda olsun.
 • Banka şubesine giderek bizzat başvuru yapmalısınız.
 • Muhtarlıktan alınabilecek ikametgâh belgeniz de istenmektedir.
 • Bankaya giderken 6 tane vesikalık fotoğrafınız yanınızda olsun.
 • Ziraat Bankası’na telefonla da ulaşarak başvuru yapabilirsiniz. Ancak şubeye gitmeniz sizin için daha yararlı olacaktır. Yüz yüze konuşarak bazı kampanyalardan daha yararlı şekilde faydalanabilirsiniz.

Kredinizin onaylanması sonucunda, emekli maaşınızı aldığınız banka hesabınızdan bu parayı değerlendirebilirsiniz. Kredi için şubeye gittiğimizde önümüze ödeme koşulları ve aylık ödemeleri gösteren bir kâğıt koyacaklardır. Bir ödeme planı oluşturulmuştur. Bunu bankada bulunan yetkili kişilerden daha ayrıntılı öğrenebilirsiniz. İhtiyaç kredinizin onay alması halinde aynı gün içinde bu krediden faydalanabilirsiniz. Ziraat Bankası’nın bir avantajı da diğer bankalar genel olarak emekli maaşın 10 katı kadar kredi sağlamaktadır. Ancak Ziraat Bankası emekli maaşının 15 katına kadar kredi imkânı verebilmektedir.

 

Yazar hakkında

DN Medya editor

Bir cevap yazın