Vakıfbank Emekli Kredileri

Vakıfbank Emekli Kredileri

Vakıfbank Emekli Kredileri

Vakıfbank’ da emekliye kredi imkanları ve fırsatları sunmaktadır. Özel kredi kampanyaları düzenleyen Vakıfbank emeklilerin maaşlarını kendisine geçirmeleri halinde türlü kredi imkanlarından ve ödeme kolaylıklarından emeklileri faydalandıracaktır. Bu kredi kampanyalarıyla birlikte emeklilerin ihtiyaçları karşılanmaktadır. Emeklilerin bütün ihtiyaçları için çeşitli krediler, çeşitli vade seçenekleri ve ödeme planları hazırlayan Vakıfbank devlet bankası olmasıyla da tercih edilebilir bir bankadır.

Vakıfbank Emekli İhtiyaç Kredisi Başvuru

Size en yakın olan Vakıfbank şubesine giderek kredi talebinizde bulunmalısınız. Sonrasında sizlere verilen başvuru formunu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında sizlere maksimum alabileceğiniz miktarı söyleyeceklerdir. Kredi ödeme planınızı banka yetkilileri hesaplamaktadır. 36 aya kadar vade imkânı vermektedir. Çıkarılan yasayla birlikte 48 ay ve daha büyük vadeler yasaklanmıştır. Bu fırsatları artık Vakıfbank’ da veremiyor. Yaz zamanı geldi emekli vatandaşlarımız da tatile giderek kafa dağıtmak veya memleketine giderek bir aile ziyareti düzenlemek isteyebilirler. Bunlar için bir finansman desteğine ihtiyaç duyabilirler. Bu ve benzer gider konularında emeklilerinde kredi kullanma hakkı vardır. Emekli kişilere neredeyse bütün bankalar çeşitli kampanyalar sunmaktadır. Bu kampanyaları dikkatli inceleyerek karar verilmeli ve en uygun kredi seçilmelidir.

Vakıfbank Emekli İhtiyaç Kredisi İçin Neler Yapmalıyız

 • İlk olarak ne kadar kredi kullanacağınızı net olarak bilmelisiniz.
 • Vade konusunda banka size yardımcı olacaktır. Bankalar kendilerini güvene almaktadır. Bu konuda gelirinize göre size vade imkanları sağlayacaklardır. Ancak sizde ne kadar aylık ödeyebileceğinizi bankaya bildirerek dikkate almalısınız.
 • Başvuru formunda doldurmanız gereken yerleri doğru şekilde doldurmalısınız. Dikkatle kontrol etmelisiniz.
 • Bankanın sizden istediği belgeleri ve evrakları bankalara teslim edin.
 • Bankanın size belirttiği süre içinde kredi sözleşmesini yapın ve bankayla anlaşmalısınız.

Vakıfbank Emekli İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları

 • T.C. nüfus cüzdanınız gereklidir.
 • İkamet belgeniz ya da faturanız istenmektedir.
 • Gelir belgeniz gereklidir.
 • Memur olan kişilerin maaş bordroları gereklidir.
 • Özel sektörde çalışan kişiler maaş bordrosuyla birlikte şirketin imza sirküleri gerekmektedir.
 • Emekli kişiler içinse emekli aylık dökümü gerekmektedir.
 • Şirket ortaklarından istenenler ise; güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablonuz, imza sirküleriniz, oda kayıt belgeniz istenmektedir.
 • Çiftçilerden istenenler ise; Çiftçilik belgenizle birlikte arazi tapu fotokopiniz istenmektedir.
 • Gelirini gayrimenkul kirasından alanlar için tapu belgesi ve ilgili kira kontratı istenmektedir.

PTT Hangi Bankalar ile İş Birliğinde

PTT, emekli kişiler için bankalarla iş birliği içinde bulunmaktadır. Bunun sebebi emeklilerin kredilerde ki anlaşmalarıdır. Bankaların PTT ile anlaşmalarının sebebi de oradan emekli maaşlarını kendilerine taşıyacak müşteriler elde etmek içindir. Devlet bankaları olan bankalar PTT ile anlaşması kesin olarak bilinen bankalardır. PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardan Aktifbank içinde N Kolay Kredi isminde bir kredi yer almaktadır. Eğer ki kredi notunuz düşükse bu krediden yararlanabilirsiniz. 40.000 TL’ye kadar vakıfbank emekliye kredi verilebilmektedir. PTT ile birlikte kullanacağınız kredilerin en fazla 100 TL’ye kadar kredi tahsis ücreti vardır. PTT, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank gibi birçok bankayla anlaşma içindedir. Kredi kullanmak isteyen müşterilerini bu bankaların kampanyalarıyla da aydınlatmaktadır.

 

Yazar hakkında

DN Medya editor

Bir cevap yazın