İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi kullanmanız gerekiyorsa sizde bu konu ile alakalı doğru ve sağlıklı bilgiler edinerek ilk adımı atabilirsiniz. İhtiyaç kredisinin nasıl kullanıldığını ve neler yapılması gerektiğini öğrenmek işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır. Bazı dönemlerde herkesin ihtiyaç kredisine gereksinimi olabilmektedir.

Hızlı ve doğru şekilde ihtiyaç kredisi kullanmak için tek yapmanız gereken bu konuyu sizler için derinlemesine inceleyen bir siteden yararlanmak. Bu sayede sizde sorunsuz bir şekilde ihtiyaç kredisi kullanma imkanına kavuşabilirsiniz. İhtiyaç kredisini kullanmanız için çok sebebiniz olabilir. Bu sebepler acil nakit ihtiyacı duyarsınız, o anlık kapatmanız gereken borç olduğunda bu krediye başvurabilirsiniz.

Bankalar İhtiyaç Kredisi Verirken Nelere Dikkat Ediyor?

Kredi hesaplamasıyla birlikte size ihtiyaç kredisi konusunda uygun olan bankayı seçtiniz ve bankaya müracaatınızı yaptınız. Banka, kredi talebinde bulunan kişilerin bazı kriterlere uymasını istemektedir. Bizde bankaların genel olarak ihtiyaç kredisi vereceği müşterilerinde nelere dikkat ettiğini maddeler halinde sizlere belirteceğiz.

  • Açık olan kredi hesaplarınızı, geçen beş yılın içindeki kredi kartları, bireysel krediler gibi durumları inceler.
  • Daha önceden kullandığınız ya da kullanmaya devam ettiğiniz kredi kartı borçlarının ödenme zamanlarına, düzenine bakar. Gecikme, aksama durumlarını incelerler.
  • Kefil bulunduğunuz hesaplar,
  • Kefil gösterdiğiniz kişinin kredi ödemeleri, ödeme performansları,
  • Gelir, gider ilişkiniz,
  • Geçmiş dönemde ki ödenen yada ödenmeyen borçlarınız,
  • Bankada bulunan mevduatlarına ve de sürelerine dikkat etmektedirler.

Kredi Hesaplama

Kredi hesaplama konusunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla şu şekildedir.

  • Faiz oranının hesaplanması
  • Vade süresinin belirlenmesi
  • Kredi türüne karar verilmesi

Bu konulara dikkat edilmesi halinde doğru şekilde kredi kullanmanız mümkün olacaktır. İhtiyaç kredisinden konut kredisine ve taşıt kredisine kadar farklı kredi imkanları sizleri bekliyor. İhtiyaçlarınız doğrultusunda sizde kredi kullanabilir ve sorunlarınızı çözüme ulaştırabilirsiniz. İhtiyaç kredisi ve çok daha fazlası için yapmanız gereken saygınlığı ve kalitesi ile farkını belli etmeyi başaran bir siteye giriş yapmak. Bu sayede kredi hesaplama gibi istediğiniz bilgi ve hizmetlere rahatlıkla ulaşabilir ve gereksinimlerinizi karşılama adına etkili bir adım atabilirsiniz. Bu olaylara dikkat ederek kredinizi ödemede, ihtiyacınızı karşılamada ve ileriye dönük planlarınızda daha başarılı olursunuz.

Finansbank İhtiyaç Kredisi

Finansbank, müşterilerine ihtiyaç kredisinde yararlanabilecekleri güzel kampanyalar sunmaktadır. Müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını düşük faiz oranlarıyla karşılamak niyetinde olan Finansbank bu konuda tercih edilen bankalardandır. Finansbank müşterilerine %1,19 faiz oranları, 36 ay taksit fırsatı ve aylık ödeme olarak 357 TL’ lik taksit imkanı sunmaktadır. Finansbank’ta 10 bin TL kredi çeken bir kişinin geri ödemesinin tamamı 12.859 TL’ ye tekabül eder. Bu krediyi alırken istenile masraf ise 59 Türk Lirasıdır.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası’ da müşterilerine düşük faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi vermektedir. Garanti Bankası İhtiyaç Kredisini %1,32 faiz oranlarında vermektedir. 10 bin TL’ lik ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşterilerine hazırladığı kampanya dahilinden 36 ay vadeyle, 10 bin TL tutarında kredi verilmektedir. Bu kredinin aylık ödemesi 367 TL’ye denk gelmektedir. Taksit uzunluğu 9 ay olduğunda ise faiz oranı %1,64 olacaktır. Bu müracaattaki masraf tutarı 50 TL’ dir.

TEB İhtiyaç Kredisi

TEB, müşterilerine ihtiyaç kredisi adı altında hazırladığı fırsatta 9 ay taksit seçeneğiyle kredi vermektedir. Bu kredide %1,55’ lik faiz oranı kullanmaktadır. TEB, İhtiyaç Kredisini kullanan müşterilerine de sunduğu fırsatlarla cazip teklifler vermektedir.  10 bin TL kredisi için yaptığı fırsatlarla 36 ay vade seçeneğini kullanan müşterilerine faiz oranlarını sabit tutmaktadır. Bu kredide ki aylık ödeme ise 384 TL olmasına tekabül eder. Bu kredide TEB’ e başvurmak müşterilere cazip gelebilir.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Her türlü ihtiyacınız için kullanabileceğiniz, acil nakit paraya ihtiyaç durumu dolayısıyla sıkıştığınızda kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredisi için kullanabileceğiniz fırsatları yazımızın devamında sizlere anlatacağız.

Vakıfbank, ihtiyaç kredisinde Vade seçeneği olarak 48 aylık bir süre verebilmektedir. Düzgün gelirli olan kişilere bu krediler sunulmakta ve de verilebilmektedir. Krediyi kullanan kişilere Hayat Sigortası yapılmaktadır. Belirli teminatlar karşılığı kullandırılmaktadır.

Yazar hakkında

DN Medya editor

Bir cevap yazın