Emekli Maaşını PTT’ Den Alanlara Kredi

Emekli Maaşını PTT’ Den Alanlara Kredi

Emekli Maaşını PTT’ Den Alanlara Kredi

Emekli maaşını PTT’den alan kişiler için kredi imkanları vardır. PTT şubelerine giderek yapabileceğiniz kredi başvurularını, sadece nüfus cüzdanıyla yapabilirsiniz. Bankayla yapılan sözleşmeler sonrasında PTT şubelerinden temin edebileceğiniz krediye kavuşabilirsiniz. Kredi başvuruları için her şubede olan başvuru formlarını doldurmalısınız.

Kredi Başvurusu İçin Ne Yapmalıyım

Başvuru için gereken hususlardan biri emekli kişi kendisi bireysel olarak PTT şubesine gitmesi gerekir. PTT şubesine giden emekli kişinin kredi talebinde bulunması gerekir. PTT’den maaşını alan emeklilerin, nüfus cüzdanıyla birlikte ihtiyaç kredisi başvurusu formunu doldurmaları ve sonrasında yetkili kişilere teslim etmeleri gereklidir. Yetkili olan kişilerin emekli kişinin bilgilerini sisteme girerek onaylanmasından sonra başvurunuz tamamlanır. Başvurunuzun onaylanması sonucunda iki taraflı imzalar atılır. Bu durumda kredinizi hiç bankalarla uğraşmadan PTT şubelerinden temin edebilirsiniz. Tabi çekeceğiniz ve istediğiniz kredi miktarları aylık gelirinize göre belirlenmektedir. Bu konuyu da PTT şubesinden öğrenebilir ve ne kadar çok kredi çekebilme imkânınız olacaktır öğrenirsiniz.

PTT Kredisi Faizi Oranları Ve Vade Süresi

PTT kredisinde de normal ihtiyaç kredisinde kullanılan faiz oranları aynıdır. Normal kullanabileceğiniz ihtiyaç kredisinde ki aynı vade seçenekleri vardır. Maksimum vade süresi 36 ay gibi uzun süredir. Faiz oranları da anlaşmalı olan bankaların durumuna göre değişmektedir. Genelde çok yüksek faiz oranlarıyla karşımıza çıkmazlar.

PTT Emekli Maaşına Kredi

PTT anlaşmalı olduğu bankalarla iş birliği içinde olarak yapılan kredi başvurularında emekli kişilere de kredi verebilmektedir. Bu durum için emekli olan kişinin başvurusu ve başvuru onayı yeteri olacaktır. Emekli maaşının miktarına göre yani emekli kişinin aylık gelirine göre maksimum çekilecek olan miktar belirlenecektir. Bu işleminizin onay alması durumunda PTT şubelerinden kredinizden faydalanabilirsiniz.

PTT Emekli Kredi Yaş Sınırı

PTT yeni fırsatlarıyla birlikte 80 yaşında kadar kredi imkânı sunmaktadır. Emekli kişiler 80 yaşına kadar kredi çekebilir. Ancak kişi 79 yaşında ve 2 yıl vadeli kredi istiyorsa bu mümkün olmayacaktır. Ancak 1 yıllık vadeli kredi fırsatı olabilir. Kredi almak istediğiniz bankaya göre yaş sınırları 70-85 arası değişmektedir.

PTT Emekli Kredi Faiz Oranları

 • Şekerbank: 48 ay vade ile birlikte %1,49 faiz oranı vardır. Maksimum 36.000 TL olarak belirlenmiştir. Yaş sınırı ise 75’dir.
 • Vakıfbank: Maksimum 48 ay vadeyle birlikte emekli kredisi verilmektedir. En üst limit 20.000 TL’dir.
 • Denizbank: Faiz oranları %1,75 civarlarındadır. Maksimum 36.000 TL kredi kullanılabilir
 • ING Bank: Faiz oranları %1,54 civarındadır. Maksimum 45.000 TL kredi kullanılabilir. 48 ay vade sağlanabilir.
 • Tep Jet Kredi: Faiz oranları %1,55 civarında olup maksimum 20.000 TL kredi sağlanabilmektedir. 48 ay vade imkânı da sunulabilir.
 • Odeabank Nakit Hazır: Faiz oranları %1,64 civarındadır. Maksimum 30.000 TL ve 48 ay vade fırsatı sunulmaktadır.
 • Fibabanka Emekli Kredi: 48 ay vade fırsatlarıyla birlikte maksimum 30.000 TL ve %1,55 faiz oranlarıyla sağlanabilmektedir.

PTT İhtiyaç Kredisi İçin Gerekenler

 • Çekilmek istenen PTT kredisi minimum 500 TL, maksimum 45.000 TL olabilmektedir.
 • İhtiyaç kredisi 36 ay vade fırsatı vardır.
 • PTT kredi kullandırma ücreti 10 TL’dir. Bu miktar zorunlu ödenecektir.
 • Kredi kullanacak kişilere hayat sigortası yapılmaktadır. Sigorta için belirli bir ücret yoktur. Kişiden kişiye bu ücret değişir.
 • 80 yaşından büyük kişiler kredi kullanamıyor. 12 aylık bir ödeme koşulu kabul edilirse yaş sınırı 82’ye kadar çıkıyor.

 

Yazar hakkında

DN Medya editor

Bir cevap yazın